Adaptéry
Baterie Aladin
Servis
Soukromé
Fotogalerie
Katalog lokalit
Návody a nápady
Odkazy
Hlavní strana

 

Závada čističky vzduchu Ionic Care®

 

Tyto čističky používám již několik let, nyní se mi u všech vyskytla stejná závada - čistička postupně začala vydávat vrčivý zvuk o síťové frekvenci 50Hz a zároveň se snižovala její účinnost.

Příčinou je vadný hlavní filtrační kondenzátor 100uF/400V.  Po jeho výměně čistička běží jako dříve.  Že je kondenzátor vadný lze po rozebrání čističky zjistit obvykle pouhým pohledem - má nafouklé víčko (alespoň u mých třech kusů tomu tak bylo).

Jako náhradu lze použít např. tento kondenzátor . Po výměně doporučuji vyfoukat celou čističku stlačeným vzduchem a případně provést i další čištění, pokud to stav přístroje vyžaduje, aby nedocházelo k úniku vysokého napětí z generátoru jinam, než kam patří...

Nabízím provedení výměny kondenzátoru případným zájemcům - viz servis

 

Pokud se rozhodnete pro svépomocnou opravu na základě této mé informace, vězte, že v přístroji se vyskytují životu nebezpečná napětí (a to i nějakou dobu po vypnutí), opravu by tedy měl provádět jen ten, kdo se v elektrotechnice vyzná a ví, co dělá!
Kondenzátor je polarizovaný, tj. je nutné ho do desky osadit správně - minus pól je značený na desce černě a na kondenzátoru pruhem. V případě přehození polarity budou následky, mírně řečeno, velmi nepříjemné !

 

Ionic Care  a další názvy jsou registrované ochranné známky příslušných výrobců.