Varování Pokud se rozhodnete využít mé nabídky, vězte, že nejsem autorizovaný servis ! Některé údaje nemusí být proto po výměně baterie nastaveny tak, jak by to udělal výrobce - např. po výměně baterie obvykle počítač obsahuje všechny údaje o předcházejících ponorech (ve vyjímečných případech u počítačů, které ukončily svou činnost tím, že začaly tikat, může dojít k narušení, případně úplnému smazání seznamu ponorů),každopádně ale vždy při výměně baterie dojde k narušení údaje interního časovače, čímž se změní údaje o datu a času všech ponorů uložených v paměti. Velmi pravděpodobně nebudou narušeny samotné údaje o ponorech (hloubka, doba atd.), ponory se ale po stažení uloží do PC s nesprávným datem a časem, takže pokud si následně stáhnete data, může dojít ke zmatku v logbooku, který máte uložen v osobním počítači/notebooku. Není proto dobré pokoušet se po provedené výměně baterie stáhnout do PC data ponorů bez předchozí zálohy logbooku. V rámci výměny je počítač vždy podroben tlakové zkoušce – simulovanému ponoru - do hloubky >10m, tento a všechny další novější ponory by měly mít po stažení do PC již správné datum. Podle tohoto varování je možné, že by počítač mohl po výměně zobrazovat nekorektně údaje o nadmořské výšce (takové ty kopečky:-) . Na ověření této možnosti se pracuje.
Při jiné příležitosti jsem ale pozoroval, že došlo ke stejnému roznastavení časového údaje i v případě použití funkce WakeUp , která je součástí originálního programu DataTalk, na Aladina, který se zasekl při pokusu o změnu nastavení prostřednictvím tohoto programu. Došlo také k vynulování údaje o stavu baterie (po WakeUpu ukazoval 99%) ---------------------------------------- Zde se můžete podívat, jaký byl při testu rozdíl v předepsané dekompresi u Aladina s originál baterií a u dalších dvou, u kterých jsem provedl výměnu baterie. Test byl proveden s modely PRO a Air. Aladin® PRO byl bez předchozího zásahu, originál, použit jako referenční (vlevo). Oba Aladiny Air byly po výměně baterie (vprostřed a vpravo). Byl proveden opakovaný simulovaný ponor, grafy zobrazují stav po druhém z ponorů. Na tomto obrázku je zachycen stav vysycování po prvním zkušebním simulovaném ponoru :
Jak je vidět, po prvním ponoru se celková doba úplného vysycení lišila od originálu max. o 3 minuty (tedy cca o 0,3%), dekomprese po druhém ponoru byla ve všech případech shodná - 30m/3m . (obrázky s grafy se po kliknutí zvětší, údaj o předepsané dekompresi je vlevo nahoře). První ponor byl 88min s hloubkou cca 15m, povrchový interval 7h20min, druhý ponor je vidět na grafech. |