Adaptéry
Baterie Aladin
Servis
Soukromé
Fotogalerie
Katalog lokalit
Návody a nápady
Odkazy
Hlavní strana

 

Babetta 210 neřadí dvojku

 

S Babettou jsem se dost vyvztekal. Koupil jsem ji před několika lety v dost mizerném stavu, a poté, co jsem ji dal relativně dohromady jsem zjistil, že nezařadí na dvojku, lépe řečeno, že ta dvojka prokluzuje.

Po několikerém rozebrání, očištění paken a složení jsem dospěl k názoru, že tam proniká trochu oleje z převodovky. Dal jsem nový Okroužek, ale pořád to nebylo ono.  Osadil jsem tedy OKroužek "do pohybu", to je kroužek, který je dělaný na to, že se při provozu některá těsněná část pohybuje a má trochu jiné rozměry. 
Olej přestal vytékat, ale spojka chodila vždy jen chvíli, pak zase začala klouzat. 

Dočetl jsem se někde, že když se pakny jednou zaolejují, už to nikdy není ono. Koupil jsem tedy nové dvojkové pakny (lehkou verzi), osadil, no a nic. Bylo to víceméně totéž.

Další pokus byl na původních paknách s kalafunou rozpuštěnou v lihu, kterou jsem pakny napustil. To chvíli fungovalo, asi tak měsíc při denním krátkém ježdění.

Časem jsem dospěl k názoru, že přes vyšší cenu zkusím koupit nový dvojkový buben, a ejhle, ono to začalo řadit ! Sice to občas ještě trochu prokluzovalo, a tak jednou za půl roku vyžadovalo trochu kalafuny, ale už to bylo použitelné.

No a nedávno začala zlobit i jednička, vyměnil jsem tedy bubny i na ní, a náhle to parádně řadí jedničku i dvojku...

Proč jsem tedy tenhle text napsal - aktuální poznatek tedy je, že když dvojková spojka začne zlobit, je zapotřebí vyměnit bubny, a to nejlépe všechny. Pokud to totiž trochu prokluzuje i na jedničce, což nemusí být skoro poznat, tak se to projeví i na dvojce, která prostě v takovém případě i s novým bubnem neřadí, jak má...