Adaptéry
Baterie Aladin
Servis
Soukromé
Fotogalerie
Katalog lokalit
Návody a nápady
Odkazy
Hlavní strana

 


Výměna baterie v potápěčských počítačích - nabídka

 

 

    Aladin®

Pokud potřebujete baterii rychle vyměnit, jsem ochoten to udělat
 v krajních případech a při osobním dodání/odběru (Praha) i do druhého dne.


OVŠEM ZCELA BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK !!! NEJSEM autorizovaný servis ! Přečtěte si prosím varování. Pokud s tímto nesouhlasíte, neobracejte se na mne a nechte si baterii vyměnit za běžnou cenu a dobu
v servisu !!!
 

Cena za úspěšnou výměnu baterie je 750Kč + poštovné na dobírku 160Kč (nebo více, podle požadované rychlosti doručení, pojištění atd. Na poštovném nevydělávám, cena za pojištěný balík do ruky je dnes zkrátka taková... Viz kalkulátor). Mohu posílat zpět i Zásilkovnou, tam je to o něco levnější... 
Platba za opravu je, vzhledem k nesmyslu zvanému EET, již možná pouze předem převodem, a nebo na dobírku.

V případě neúspěšné výměny neplatíte nic.Výměna může být neúspěšná např. i proto, že Váš Aladin® byl nefunkční z jiného důvodu, než kvůli vybité baterii. Závady elektroniky Aladinů nemám, až na malé výjimky, možnost odstranit.

V ceně za výměnu je zahrnuta i tlaková zkouška (simulovaný ponor)  do cca 15m ,kontrola funkčnosti a komparace údajů, test přenosu dat a kontrola záznamu ponoru, zda Aladin® předepsal dekompresi shodně s komparačním kusem.

Pokud vám nabídka vyhovuje, můžete mne kontaktovat přes emailovou adresu


 

Do emailu prosím výslovně uveďte, že souhlasíte s tím, že výměna je prováděna bez jakékoliv záruky !
Výměnu baterií u modelů SMART provedu pouze v případě, že jste si přečetli, jakým postupem se provádí následný reset po výměně baterie, jste srozuměni s tím, že počítač nemusí mít správně nastaveny všechny parametry a toto výslovně uvedete do emailu.


Pokud neodpovím na váš email do dvou pracovních dnů, pak je možné, že váš email sežral někde po cestě antispamový filtr. Zkuste prosím v takovém případě ještě poslat email na adresu

(Důrazně zakazuji využívat zde uvedené kontakty pro jakékoliv marketingové účely ! Výslovně si nepřeji  zasílat jakákoliv obchodní sdělení nemající souvislost s potápěním !! )
 

Aladin Air Aladin Air Z Aladin Pro Ultra Digitální kompas True Trak
Aladin PRO Mares Genius  
 • Zde najdete stránku s videozáznamy kde jsou vidět postupy, jak výměny provádím (výměna baterie v Aladin® Pro, sondě, restart..)
   

 • Zde je postup, jak resetovat zaseklého Aladina, který zobrazuje Err... (použitelný jen po výměně baterie,  zaseknutí např. po letu letadlem, nepomůže, pokud je již slabá baterie)
   

 • Zde je postup, jak resetovat Aladina řady Smart
   

 • Zde je návod, jak opravit kontakty na AirZ poškozené po pádu na zem. Zcela bez záruky (viz výše) nabízím tuto opravu za 500Kč, pokud by oprava byla prováděna zároveň s výměnou baterie, pak za příplatek 350Kč.

 

 • Výměna baterie ve staré UW sondě tlaku je, pokud již sonda nevysílá, málokdy amatérsky úspěšná (sonda ztrácí kalibraci). Nejjednodušší je tak výměna celé sondy za nový model. Podívejte se sem
   

 • Pokud pro své pokusy budete potřebovat náhradní olej, podívejte se sem..
   

 • Chcete si stahovat data o ponorech ze svého Aladina do počítače ? Podívejte se sem .
   

 •  Pokusy o výměnu tlakového čidla u SUUNTO Gekko, D3 a dalších.


Aladin Air XNEPROVÁDÍM výměnu u modelu AirX a Digital bottomtimeru. Amatérská výměna baterie je u AirX  náročná na šikovnost, je dost pracná a s nejistým výsledkem (je nutné pouzdro rozříznout a po výměně ho zase vodotěsně slepit).

Pro ty, kdo by se chtěli o výměnu baterie pokusit sami, je
zde popis postupů, které jsem vyvinul a vyzkoušel např. pro
AiRX Digital Bottomtimer a další..   

 

 

 

 

SUUNTO

Vyměním Vám samozřejmě také baterie v počítačích SUUNTO (Vyper, Vytec, D3, D4, D6, Gekko, Stinger, Spyder atd), včetně následného tlakového testu - simulovaného ponoru do cca 20m. V případě krajní nouze jsem obvykle schopen provést výměnu téměř na počkání (potřebuji na to cca 1-2h).  Bližší informace na telefonický dotaz.

 

 

Cochrane Commander+

V tomto počítači je kromě napájecích baterií ještě malá zálohovací baterie, která vydrží cca 10 let. Pokud je vybitá, nemusí se Commander po výměně "hlavních" baterií rozběhnout. 

Nabízím výměnu této zálohovací baterie.


 

 

 

Mares Genius

Mares Genius

Vyobrazený počítač má elektroniku velmi podobnou staré řadě počítačů Uwatec, nabízím tedy výměnu baterií i v těchto počítačích

(poslední aktualizace 3/2020)

 


obch. podmínky

Důrazně zakazuji využívat zde uvedené kontakty pro jakékoliv marketingové účely !

Výslovně si nepřeji  dostávat jakákoliv obchodní sdělení  !!

Aladin®, Nitek,Suunto,Uwatec, Windows a další jsou registrované ochranné známky příslušných výrobců.