Adaptéry
Baterie Aladin
Servis
Soukromé
Fotogalerie
Návody a nápady
Odkazy
Hlavní strana

 


Výměna baterie v potápěčských počítačích - nabídka

 

 

    Aladin®

Pokud potřebujete baterii rychle vyměnit, jsem ochoten to udělat
 v krajních případech a při osobním dodání/odběru (Praha) i do druhého dne.


OVŠEM ZCELA BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK !!! NEJSEM autorizovaný servis ! Přečtěte si prosím varování. Pokud s tímto nesouhlasíte, neobracejte se na mne a nechte si baterii vyměnit za běžnou cenu a dobu
v servisu !!!
 

Cenu za úspěšnou výměnu baterie je 800Kč + případné poštovné na dobírku cca 180Kč přes PPL, nebo cca 130Kč přes Zásilkovnu. Na poštovném nevydělávám, cena za pojištěný balík do ruky je dnes zkrátka taková... Poštu pro tento účel vzhledem k aktuálním cenám již nepoužívám...
  
Prosím , vždy do balíčku připište své tel. číslo a email, bez těchto údajů není možné zásilku přes výše uvedené společnosti poslat. Pokud budete chtít opraveného Aladina zaslat zpět přes Zásilkovnu, uveďte prosím také pobočku, kam má být balíček zaslán. Vzhledem k tomu, že je balíček zasílán na dobírku, NELZE použít Z-Boxy, jen výdejní místa !

V případě neúspěšné výměny neplatíte nic (vyjma zpětného poštovného).Výměna může být neúspěšná např. i proto, že Váš Aladin® byl nefunkční z jiného důvodu, než kvůli vybité baterii. Závady elektroniky Aladinů nemám, až na malé výjimky, možnost odstranit.
Taktéž nedisponuji náhradními řemínky a dalšími komponenty. 

V ceně za výměnu je zahrnuta i tlaková zkouška (simulovaný ponor)  do cca 15-20m ,kontrola funkčnosti a komparace údajů, test přenosu dat a kontrola záznamu ponoru, zda Aladin® předepsal dekompresi shodně s komparačním kusem.

Pokud vám nabídka vyhovuje, můžete mne kontaktovat přes emailovou adresu


 

Do emailu prosím výslovně uveďte, že souhlasíte s tím, že výměna je prováděna bez jakékoliv záruky !
Výměnu baterií u modelů SMART provedu pouze v případě, že jste si přečetli, jakým postupem se provádí následný reset po výměně baterie, jste srozuměni s tím, že počítač nemusí mít správně nastaveny všechny parametry a toto výslovně uvedete do emailu. Adresa pro zaslání počítače je uvedena dole na stránce.


Pokud neodpovím na váš email do dvou pracovních dnů, pak je možné, že váš email sežral někde po cestě antispamový filtr. Zkuste prosím v takovém případě ještě poslat email na adresu

(Důrazně zakazuji využívat zde uvedené kontakty pro jakékoliv marketingové účely ! Výslovně si nepřeji  zasílat jakákoliv obchodní sdělení nemající souvislost s potápěním !! )
 

Aladin AirAladin Air ZAladin Pro UltraDigitální kompas True Trak
Aladin PROMares Genius 
 • Zde najdete stránku s videozáznamy kde jsou vidět postupy, jak výměny provádím (výměna baterie v Aladin® Pro, sondě, restart..)
   

 • Zde je postup, jak resetovat zaseklého Aladina, který zobrazuje Err... (použitelný jen po výměně baterie,  zaseknutí např. po letu letadlem, nepomůže, pokud je již slabá baterie)
   

 • Zde je postup, jak resetovat Aladina řady Smart
   

 • Zde je návod, jak opravit kontakty na AirZ poškozené po pádu na zem. Zcela bez záruky (viz výše) nabízím tuto opravu za 500Kč, pokud by oprava byla prováděna zároveň s výměnou baterie, pak za příplatek 350Kč.

 • Výměna baterie ve staré UW sondě tlaku je, pokud již sonda nevysílá, málokdy amatérsky úspěšná (sonda ztrácí kalibraci). Nejjednodušší je tak výměna celé sondy za nový model, který má již baterii uživatelsky vyměnitelnou. Podívejte se sem . Pozor na nákupy sond z Ebay a jiných zdrojů, sondy jsou dvou typů - pro staré Aladiny AirX/AirZ a pro řadu Aladin Smart. Nejsou vzájemně kompatibilní !
   

 • Pokud pro své pokusy budete potřebovat náhradní olej, podívejte se sem..
   

 • Chcete si stahovat data o ponorech ze svého Aladina do počítače ? Podívejte se sem .
   

 •  Pokusy o výměnu tlakového čidla u SUUNTO Gekko, D3 a dalších.

Pro ty, kdo by se chtěli o výměnu baterie pokusit sami, je zde popis postupů, které jsem vyvinul a vyzkoušel např. pro AiRX Digital Bottomtimer a další..   


Aladin Air XNEPROVÁDÍM výměnu u modelu AirX a Digital bottomtimeru. Amatérská výměna baterie je u AirX  extrémně náročná na šikovnost, je dost pracná a s nejistým výsledkem (je nutné pouzdro rozříznout a po výměně ho zase vodotěsně slepit).

 

 

 

 

SUUNTO

Vyměním Vám samozřejmě také baterie v počítačích SUUNTO (Vyper, Vytec, D3, D4, D6, Gekko, Stinger, Spyder atd), včetně následného tlakového testu - simulovaného ponoru do cca 20m. V případě krajní nouze jsem obvykle schopen provést výměnu téměř na počkání (potřebuji na to cca 1-2h).  Bližší informace na telefonický dotaz.

 

 

Cochrane Commander+

V tomto počítači je kromě napájecích baterií ještě malá zálohovací baterie, která vydrží cca 10 let. Pokud je vybitá, nemusí se Commander po výměně "hlavních" baterií rozběhnout. 

Nabízím výměnu této zálohovací baterie.


 

 

 

Mares Genius

Mares Genius

Vyobrazený počítač Mares Genius má elektroniku velmi podobnou staré řadě počítačů Uwatec, nabízím tedy výměnu baterií i v těchto počítačích

(poslední aktualizace 1/2023)

 

obch. podmínky

Důrazně zakazuji využívat zde uvedené kontakty pro jakékoliv marketingové účely !  Výslovně si nepřeji  dostávat jakákoliv obchodní sdělení a upozorňuji toho, kdo se rozhodne toto nerespektovat, že reaguji velmi prudce  !!

Aladin®, Nitek,Suunto,Uwatec, Windows a další jsou registrované ochranné známky příslušných výrobců.