Adaptéry
Baterie Aladin
Servis
Soukromé
Fotogalerie
Návody a nápady
Odkazy
Hlavní strana

 

Oprava čističky vzduchu Ionic Care®

 

Pokud vaše čistička přestala zcela fungovat (kontrolky nesvítí), nabízím provedení opravy.
Oprava zcela nefunkční čističky u mne vychází, včetně součástek, na 800Kč + případné poštovné. 

Jestliže vaše čistička začala vydávat vrčivý zvuk, ale kontrolky ještě svítí, bude k opravě stačit pouze výměna vadného filtračního kondenzátoru, ta je jen za 500Kč.
Čističku ovšem ihned vypněte a nepoužívejte, aby nedošlo k poškození dalších součástek.

Čistička také může být nefunkční proto, že praskly ionizační drátky - dva tenké drátky, po kterých obvykle běhají bílé korálky při vytažení čisticí tyčky  (velmi staré modely korálky nemají). Tato oprava vyžaduje kompletní rozebrání čističky a je časově náročná. Jsou-li poškozené jen drátky (elektronika je nepoškozena), bude oprava stát 1000Kč a může trvat delší dobu. Navíc jsou nyní wolframové drátky těžko k sehnání, může se stát, že tento díl nebudu mít delší dobu k dispozici.

Upozorňuji však, že nejsem autorizovaný servis ! Nemám tedy např. možnost zajistit opravu poškozeného krytu čističky, protože nemám přístup k takovýmto náhradním dílům.

Součástí opravy je vyčištění vnitřku přístroje od prachu pomocí stlačeného vzduchu a kontrola bezpečnosti spotřebiče po opravě dle ČSN EN 50678.

Neprovádím opravy ani čištění velmi zanesených čističek. Pokud čističku používáte v kuřáckém či podobném prostředí, je uvedení čističky do provozuschopného stavu věc tak pracná, že je lepší ji nahradit novou. V některých případech dochází vlivem nanesení vodivého povlaku z kouře na izolační plastové části k vypálení vodivých drah do plastových izolátorů, to je již neodstranitelné. Aby mohly být všechny plastové díly důkladně vyčištěny, musí být čistička rozebrána úplně na kousky,  ty je pak nutné jednotlivě ručně umýt. Je nutné rozpojit ionizační drátky a pak je nahradit novými. Pracnost takové opravy a čištění je 5 a více hodin. Více viz zde  


Rozhodnete-li se mé nabídky využít, před odesláním čističky mne prosím vždy kontaktujte !
Kontaktní údaje naleznete dole na stránce.

 

Pokud se chcete pokusit o opravu svépomocí, nebo vás zajímají podrobnosti ohledně opravy, naleznete některé užitečné informace zde .

 

Preferuji zpětné zasílání prostřednictvím Zásilkovny nebo PPL. Podle toho se liší cena poštovného, u Zásilkovny cca 140Kč, u PPL 180 Kč, zpět zasílám na dobírku. 
Poštu pro zpětné zaslání nepoužívám, když jsem to zkusil naposledy, byla cena za zaslání na dobírku přes 270 Kč...

 
Pokud souhlasíte s využitím Zásilkovny, připište mi prosím do balíčku, jakou pobočku jste si zvolili pro zaslání opravené čističky. Zasílat nelze do Z-boxů, jen na výdejní místa. Výdejní místa naleznete zde.

V případě, že čističku zasíláte v neoriginálním balení, a její řádné zpětné zabalení si vyžádá výrazně delší čas, spoustu lepicí pásky, případně nutnost vyrobit náhradní obal, vyhrazuji si právo naúčtovat balné ve výši 50 Kč. Pro zjednodušení zabalení čističky do neoriginálního obalu doporučuji sejmout podstavec a zaslat čističku bez něj. Podstavec lze sejmout po odšroubování čtyř malých vrutů na spodní straně podstavce.

Pokud bude čistička uvnitř silně znečištěná a k jejímu vyčištění do provozuchopého stavu nebude stačit jen vyfoukání vzduchem, ale bude potřeba provést i ruční čištění pomocí čistící pěny a dalších prostředků, budu nucen tuto činnost účtovat v rozsahu 100 - 200 Kč podle úrovně znečištění. Pokud bude znečištění extrémní (mastný prach), vyhrazuji si právo takovou opravu odmítnout provést. Takto zanesená čistička může v krajním případě způsobit i požár, takže bez úplného vyčištění ji nelze uvést zpět do provozu, ale jak uvádím výše, čištění je tak časově náročné, že se provedení takovéto opravy nevyplatí.

K čističce prosím vždy přikládejte Vaše telefonní číslo nebo email, abych s Vámi mohl případně výše uvedené problémy předem konzultovat.

 

Důrazně zakazuji využívat zde uvedené kontakty pro jakékoliv marketingové účely !  Výslovně si nepřeji  dostávat jakákoliv obchodní sdělení a upozorňuji toho, kdo se rozhodne toto nerespektovat, že reaguji velmi prudce  !!

Obchodní podmínky

Ionic Care  a další názvy jsou registrované ochranné známky příslušných výrobců.