Hlavní strana
Aladin RS232
Aladin USB
Aladin Smart
Suunto RS232
Suunto USB
Univerzální USB
Nitek Duo
Objednávka+ceny
Download

 

USB adaptér pro stahování ponorů z počítačů

Dive Rite NITEK DUO, TUSA IQ-700 DC-Hunter,  Cressi-sub Archimede a Apeks Quantum

 

Interface pro přenos dat z potápěčských počítačů Dive Rite NITEK DUO, TUSA IQ-700 DC-Hunter,  Cressi-sub Archimede a Apeks Quantum prostřednictvím USB 1.1/ 2 portu.. Adaptér je postaven na základě schemat uveřejněných na internetu. Adaptér má cca 0,8m dlouhý kabel pro připojení do PC.  

Adaptér spolupracuje s originálními programy. Odkazy na stažení programů najdete v textu níže. Popis instalace a ovládání je uveden pro Nitek Duo.

 Instalace:  :  Před prvním použitím je zapotřebí  nainstalovat software k adaptéru a ovladač k adaptéru. Po nainstalování softwaru zasuňte adaptér zasuňte  do nějaké USB zásuvky v počítači. Je vhodné používat stále tutéž zásuvku. Po zasunutí bude oznámeno nalezení nového hardwaru a budete požádáni o zadání cesty k ovladačům.  Zde uveďte cestu C:\WINDOWS\system32\drivers\  (soubor se jmenuje USBSERVH.sys ). Podrobně rozepsaný postup instalace je zde . Po prvním spuštění programu NitekLogic navolte správný typ počítače, ze kterého bude přenos probíhat (volba View - Options).  

  Přenos dat : Upevněte kontaktní svorku na Niteka tak, jak je naznačeno na obrázku vlevo (obrázek se po kliknutí zvětší). Spodní čelist se zachytává mezi řemínek plastový spodek Niteka, zlatá zarážka na kontaktní destičce zabraňující sklouznutí kontaktní destičky, se má opírat o vnější hranu kontaktů směrem k displeji.
Je-li kontaktní destička ve spolehlivém spojení s vývody Niteku, aktivujte přenos  v programu a Nitek nastavte do modu PC. Poté potvrďte příkaz k přenosu  v programu. Pokud je vše v pořádku. měly by  dole v liště programu v levé části začít nabíhat počty přenesených dat.  Pokud se přenos nepovedl, zkontrolujte, zda Nitek setrval v modu PC, překontrolujte správné umístění kontaktní destičky a postup opakujte.

Programové vybavení : S adaptérem není dodáván žádný software.

Software pro verzi Nitek DUO  - Funkčnost ovladače a programu byla nově otestována i s Win Vista, obojí fungovalo bez problémů.Výrobce však na svém webu  Verze pro W Vista .

 Software pro verzi TUSA  -  Tento software podle mých testů funguje i pro Nitek Duo. (inst. kód najdete zde)

Software pro verzi Cressi-Sub : instalační kód najdete v manuálu
 

Nějaký problém ? :  pokud přenos neběží, zkontrolujte, zda máte správně nainstalované ovladače adaptéru, jestli jekontaktní destička ve spolehlivém spojení s vývody na Niteku, případně jestli nejsou zaoxidovány připojovací kontakty. Očištění kontaktní destičky se dobře provádí tvrdou gumou na papír.