Hlavní strana
Aladin RS232
Aladin USB
Aladin Smart
Suunto RS232
Suunto USB
Univerzální USB
Nitek Duo
Objednávka+ceny
Download

 

Návod na instalaci USB adaptéru pro Nitek 

Instalace: :  Před prvním použitím je zapotřebí  nainstalovat software k adaptéru. Poté můžete zasunout adaútér do USB zásuvky.Po zasunutí bude oznámeno nalezení nového hardwaru a budete požádáni o zadání cesty k ovladačům. Zde uveďte cestu :   C:\WINDOWS\system32\drivers\  

Pokud by po zadání cesty nebyl ovladač nalezen, zkuste jej vyhledat - soubor se jmenuje USBSERVH.sys - a pokud jej naleznete, zadejte cestu k jeho umístění. .

 

V tomto okně zvolte 

IINSTALOVAT AUTOMATICKY !

.
Zde musíte zadat správnou cestu k adresáři, ve kterém máte uložen ovladač USBSERVH.sys

 

.
Pokud jste zadali cestu správně, mělo by se zobrazit toto závěrečné okno. Pokud se tak nestalo, bude v okně napsáno, že systém nemohl nainstalovat ovladač. Zvolte Zpět a zkontrolujte, zda jste opravdu zadali správně cestu k adresáři s ovladači. 
 

Kontrola správného nainstalování ovladačů  :

 

Následující postup zjištění čísla COM portu obsazeného převodníkem, je psán pro WinXP, v ostatních verzích je postup obdobný, s drobnými odchylkami: 

Přes tlačítko START vyhledáte Ovládací panely, v nich pak buď položku Výkon a údržba, nebo přímo System (záleží na konfiguraci Win). Poté, co naleznete ikonu System a poklepete na ni, otevře se okno se záložkami, z nichž jedna bude Hardware. Na ní naleznete tlačítko Správce zařízení, po jeho stisku se otevře další okno, ve kterém budou pod sebou položky jako Diskové jednotky,Grafické adaptéry,Klávesnice atd. Jedna z těchto položek bude Řadiče sběrnice USB. Tuto složku rozbalíte kliknutím na + vedle položky. 


Pokud jsou správně nainstalovány ovladače, mělo by v této položce být uvedeno to, co je na obrázku červeně vyznačeno. (Pokud tam nic takového není, nejsou ovladače převodníku správně instalovány).