Hlavní strana
Aladin RS232
Aladin USB
Aladin Smart
Suunto RS232
Suunto USB
Univerzální USB
Nitek Duo
Objednávka+ceny
Download

 

Návod na instalaci USB adaptérů 

Instalace: Před prvním použitím je zapotřebí nainstalovat ovladač k adaptéru. Ten buď naleznete na přiložené disketě, nebo si ho můžete stáhnout zde. Adaptér zasuňte do nějaké USB zásuvky v počítači. 
Je vhodné používat stále tutéž USB zásuvku, protože při zasunutí do jiného portu se změní číslo virtuálního COM portu, který adaptér vytváří, a bude nutné změnit nastavení v programu SDM, jinak přenos nebude pracovat.

Po zasunutí adaptéru do USB portu bude oznámeno nalezení nového hardwaru a budete požádáni o zadání cesty k ovladačům. Zde uveďte správnou cestu (např. A:\ , pokud máte ovladače na disketě.)

 

V tomto okně zvolte 

INSTALOVAT ZE SEZNAMU 
ČI DANÉHO UMÍSTĚNÍ !!!

.
Zde musíte zadat správnou cestu k adresáři, ve kterém máte uložen ovladač. (Zde je uveden příklad, kdy jsou ovladače umístěny na disketě)
.
Pokud jste zadali cestu správně, mělo by se zobrazit toto závěrečné okno. Pokud se tak nestalo, bude v okně napsáno, že systém nemohl nainstalovat ovladač. Zvolte Zpět a zkontrolujte, zda jste opravdu zadali správně cestu k adresáři s ovladači. 
Jak nastavit správné číslo portu v programu pro stahování dat :

Pro USB převodníky je zapotřebí při prvním zasunutí do počítače nainstalovat ovladače. Po úspěšném nainstalování ovladačů obsadí převodník některý volný COM port v počítači. Nemusí to však být nutně COM1, a to ani v případě, že v počítači jinak žádný COM port není. Jedná-li se např. o notebook, může být některý COM obsazen např. integrovaným modemem. Navíc pokud máte v počítači více USB zásuvek, a zastrčíte adaptér pokaždé do jiné zásuvky, budou se pravděpodobně i v tomto případě lišit  čísla obsazeného portu.  
Z tohoto důvodu nelze jednoznačně říci, na který port se převodník usadí, je zapotřebí zjistit to na každém počítači zvlášť.  

Následující postup zjištění čísla COM portu obsazeného převodníkem, je psán pro WinXP, v ostatních verzích je postup obdobný, s drobnými odchylkami: 

Přes tlačítko START vyhledáte Ovládací panely, v nich pak buď položku Výkon a údržba, nebo přímo System (záleží na konfiguraci Win). Poté, co naleznete ikonu System a poklepete na ni, otevře se okno se záložkami, z nichž jedna bude Hardware. Na ní naleznete tlačítko Správce zařízení, po jeho stisku se otevře další okno, ve kterém budou pod sebou položky jako Diskové jednotky,Grafické adaptéry,Klávesnice atd. Jedna z těchto položek bude Porty (COM a LPT). Tuto složku rozbalíte kliknutím na + vedle položky. Pokud jsou správně nainstalovány ovladače, melo by v této položce být něco jako "USB Serial port (COMx)". (Pokud tam nic takového není, nejsou ovladače převodníku správně instalovány).
Důležité je to číslo x za COM. V programu pro přenos dat z potápěčského počítače, který používáte, potom musíte nastavit, že přenos bude probíhat z tohoto portu.

Používejte stále stejnou USB zásuvku, protože při zasunutí do jiného portu se změní číslo virtuálního COM portu, který adaptér vytváří, a bude nutné změnit nastavení v programu SDM, jinak přenos nebude pracovat)